Opatrunek hydrożelowy na oparzenia 2,5 x 50 cm
Opatrunek hydrożelowy na oparzenia 2,5 x 50 cm
Hydrożelowy opatrunek na oparzenia Burnshield to skuteczne rozwiązanie, które pozwoli Ci zadziałać szybko i skutecznie, gdy dojdzie do poparzenia skóry. Ta wersja została stworzona specjalnie z myślą o oparzeniach palców – opatrunek możesz idealnie dopasować do ich kształtu, tworząc skuteczną barierę ochronną dla rany. Zaaplikuj go na oparzenie tuż po wypadku, aby natychmiast schłodzić urażoną skórę, zabezpieczyć ją przed zainfekowaniem i ograniczyć skalę uszkodzenia jej głębszych tkanek.
Czym wyróżnia się opatrunek hydrożelowy Burnshield?
- Półpłynna konsystencja
Żel znajdujący się w opatrunku z łatwością dociera do zakamarków ciała, zapewniając skuteczne nawilżenie i chłodzenie całej powierzchni rany.
- Silne działanie schładzające
Nałóż opatrunek tuż po poparzeniu, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzenienia się uszkodzeń i ukoić ból na dłużej. Hydrożel pomoże również złagodzić ewentualny obrzęk.
- Nie przywiera do ran oparzeniowych
Opatrunek nałożysz na ranę bezboleśnie. Przylegnie do skóry, skutecznie zabezpieczając uszkodzoną skórę. Zdejmiesz go bez podrażniania ciała – także pod chłodną wodą lub fizjologicznym roztworem soli.
- Sterylny i nietoksyczny
Jego aplikacja zapobiegnie zainfekowaniu się rany. Skład opatrunku jest przyjazny alergikom – nie wywołuje podrażnień skóry i oczu. Można go stosować także u dzieci.
- Osłania ranę po oparzeniu
Zabezpiecza ją przed bakteriami i zanieczyszczeniami, a także przypadkowym, bolesnym urażeniem skóry. Dzięki temu powrót do zdrowia po poparzeniu jest bardziej komfortowy.
- Odporny na wysokie temperatury
Szybko schładza rany nawet po poparzeniu gorącym tłuszczem i chroni uszkodzone miejsce przed ekspozycją na ciepło.
- 5 lat przydatności od daty produkcji
Dlatego zawsze możesz go mieć pod ręką, w apteczce.
Zastosowanie
Opatrunek hydrożelowy Burnshield 25 mm x 0.50 m (1″ x 20″) możesz do doraźnego opatrywania palców, które ucierpiały w wyniku:
- oparzeń cieplnych,
- oparzeń słonecznych,
- oparzeń żrącymi środkami chemicznymi,
- ran powierzchniowych skóry (obtarcia, zadrapania, skaleczenia),
- ran głębokich.